Тези кексчета са леки, пухкави, не много сладки, с нотка на цитрус. След изпичане се намазват с мед. Най-добре поднесете за закуска или към следобедния чай, точно като във Франция!

Продукти

  • 3 яйца
  • 1/3 ч.ч. захар
  • 1 ч.ч. брашно
  • 1 ч.л. бакпулвер
  • 1 лимон, настъргана кора
  • 2 с.л. мед
  • 150 г масло
  • щипка сол
  • прясно мляко

Начин на приготвяне:

  • 1. Сложете маслото в касеролка и добавете меда. Загрейте, докато маслото се разтопи. Дръпнете от огъня и оставете сместа да изстине.
  • 2. Разбийте яйцата със захарта. Добавете фино настърганата лимонова кора и разбийте до пухкавост. Добавете охладеното масло и мед и разбийте отново.
  • 3. Смесете брашното, бакпулвера и солта в отделен съд. Добавете ги към яйчената смес и разбъркайте с помощта на шпатула. Ако сместа е прекалено гъста, добавете малко прясно мляко. Пресипете сместа в пош и го поставете в кана. Поставете в хладилник за 1 нощ или няколко часа.
  • 4. Загрейте фурната на 180 градуса. Намажете обилно форма за мадлени с разтопено масло. Поръсете с малко брашно. Напълнете формичките до ¾ от обема им, като шприцовате сместа. Печете 12-15 минути, до надигането малко извън формичките на мадлените и до златист цвят.
  • 5. Докато са още топли, намажете маслените отгоре с малко мед и поднесете.

Свързани рецепти

Виж всички